COMFORTING / ТОНИК СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ЗА СУВА, ДЕХИДРИРАНА И ИРИТИРАНА КОЖА – 200 МЛ.

1.075,00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

Откријте понежна и помазна кожа со оваа утешувачка есенција. Инстантно смирува сензитивна, сува и затегната кожа. Длабоко тонира и хидрира. Регулира pH баланс, спречува иритација на кожата.

Балансирачка pH формула со смирувачки цветни води од синчец и роза, екстракт од камилица и природни хидрирачки состојки прават кожата да изгледа чисто, свежо и задоволено.

ШТО ДРУГО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ

Овој тонер е спакуван во 100% пост – потрошувач рециклирано шише за да се намали волуменот на нови пластични шишиња направени секоја година.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на вата, поминете преку лицето. Алтернативно, прснете на лицето со вашите дланки. Проследете со вашата преферирана MADARA крема. Користете наутро и навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CENTAUREA CYANUS (CORNFLOWER) FLOWER WATER, MELISSA OFFICINALIS (MELISSA) WATER, BETAINE, CHAMOMILLA RECUTITA (CAMOMILE) FLOWER EXTRACT, SODIUM PCA, SODIUM LEVULINATE, HYDROLYZED GLYCOSAMINOGLYCANS, PROPANEDIOL, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, RHAMNOSE, GLUCOSE, GLUCURONIC ACID.

Некои состојки на производот можно е понекогаш да се променат/заменат/отстранат, како и самата формула на производот. Како најрелевантни секогаш земајте ги во предвид состојките наведени на самото пакување на производот.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “COMFORTING / ТОНИК СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА ЗА СУВА, ДЕХИДРИРАНА И ИРИТИРАНА КОЖА – 200 МЛ.”