SUPERFOOD 360 / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.

2.705,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ПРОТИВ БРЧКИ
  • ЕКСТРАКТ ОД ИНКА ИНЧИ
  • ЕКСТРАКТ ОД ПЕРУАНСКА МАКА
  • КАКАИ МАСЛО

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

Superfood 360 природниот серум е нашиот нов серум против стареење, базиран на нашиот нов концепт Age Smarter 360. Age Smarter природно се грижи за вашата кожа, во секоја фаза од животот, работејќи проактивно со телото, за да поддржи грациозно стареење. Овој серум се справува не само со фините линии и брчки, туку и со дамките на старост, текстурата и волуменот.

Овој лесен серум можете да го користат сите типови на кожа, на било која возраст. Оваа напредната формула содржи високо-ефективна, природна супер-храна која обезбедува сеопфатна заштита на кожата и подмладувачки придобивки кои вклучуваат подобрување на тонот на кожата, длабочината на брчките, текстурата и волуменот.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Инка-инчи пептиди: Оваа супер-храна од Перу им помагала на античките Инки да живеат повеќе од 100 години. Овие пептиди клинички докажано ја подобруваат цврстината на вашето лице, го намалуваат волуменот на брчките и ја измазнуваат кожата, реструктуирјќи ја со подобрување на дермалната густина.

Перуанска мака: Со векови користена од перуанските племиња за подобрување на енергијата и истрајноста, маката стимулира клеточна обнова, намалување на изгледот на брчките и истовремено подобрување на волуменот и сјајот на кожата.

Какаи масло: Добиено од семе од импресивното дрво од Амазон, ова масло содржи био-ретинол и линолеинска киселина, двете поддржувајќи ја заштитната бариера на кожата и помагајќи да се задржи влажност како резултат на тоа.

83.6% состојки од органско потекло, 99.9% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чиста кожа наутро и навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, AQUA (WATER), PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, XANTHAN GUM, GLYCERIN**, HYDROLYZED PLUKENETIA VOLUBILIS SEED EXTRACT, LEPIDIUM MEYENII (MACA) ROOT EXTRACT**, SODIUM HYALURONATE, CARYODENDRON ORINOCENSE SEED OIL, CITRUS NOBILIS (MANDARIN) PEEL OIL EXPRESSED*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT OIL, ROSA DAMASCENA FLOWER OIL*, SCLEROTIUM GUM, ISOAMYL LAURATE, LYSOLECITHIN, PULLULAN, MALTODEXTRIN**, SILICA, ISOAMYL COCOATE, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE.

*состојки од органско земјоделство **направени од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SUPERFOOD 360 / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.”