SUBLIMACTIVE / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ – 15 МЛ.

1.160,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • СМИРУВАЊЕ
  • ДЕКСТРАН СОЛИ
  • ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА
  • КАФЕНИ АЛГИ
  • ХЛОРЕЛА

3 на залиха

Спореди

Опис

Кремот за контури за очи и усни Eau Thermale Jonzac® помага во спречување на знаците на стареење. Се намалуваат фините линии околу очите и усните, а темните кругови се осветлуваат. Го враќа сјајот на пределот околу очите за посветло лице полно со виталност.

Формулиран со термална изворска вода Јонзак: 25%, соли на Декстран против стареење, смирувачки Poly-ox®, екстракт од Аларија за зацврстување, Хлорела против темни кругови.

Дерматолошки тестирано.

*Формулиран за да го минимизира ризикот од алергиски реакции.

• Висока толеранција *

• Без мирис

• Погоден за вегани

3C ЗАШТИТЕН КОМПЛЕКС СОДРЖАН ВО КРЕМАТА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ:

Присутен во кремата за околу очи и усни, 3C Protection Complex е уникатна комбинација од 3 конзерванси кои се препознаваат по нивното високо ниво на безбедност. Оваа комбинација е тестирана неколку месеци на волонтери со високо чувствителна и реактивна кожа кога се изложени на стандардни конзерванси. Комплексот 3C беше целосно одобрен за одлична толеранција на кожата, висока безбедност и добри перформанси како конзерванс.

ТЕСТИРАЊЕ НА ЕФИКАСНОСТ

• Ги намалува линиите и брчките околу очите: 100%

• Ги замаглува линиите и брчките околу усните 95%

• Ги замаглува темните кругови: 96%

• Оценка за задоволство: 22 учесници – 28 дена.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ЖОНЗАК ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО КРЕМАТА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ

Термалната изворска вода Жонзак е особено чиста, нежна и хиперминерализирана вода која е исто така изотонична и совршено го поддржува интегритетот на клетките на кожата. Термалната вода Жонзак се наоѓа на 1850 метри под земја и се црпи директно од водоносот. Преку различни студии е докажано дека термалната изворска вода Жонзак е корисна за кожата: ја хидрира чувствителната кожа и има смирувачки ефект. Од ден на ден, кожата се ревитализира и нејзиниот квалитет се подобрува.

POLY-OX®, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО КРЕМАТА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ

Poly-OX® кој се наоѓа во нашиот крем за контури за очи и усни е активна состојка добиена преку биотехнологии која има благотворно дејство и помага во борбата против механизмите кои предизвикуваат стареење на кожата.

ДЕКСТРАН СОЛИ, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО КРЕМАТА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ

Добијте ги целосните придобивки од солите на декстран, состојка против стареење што се наоѓа во кремот за контура на очите и усните. Декстранските соли се познати по нивното смирувачко дејство, нивното делување за обновување на кожната бариера и за спречување на предвремено стареење. Декстранските соли се 100% природни и се добиваат од ферментација на шеќерна репка.

ALARIA ESCULENTA, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО КРЕМАТА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ

Alaria Esculenta содржана во кремот за контура на очите и усните се добива од кафеава алга од Бретања. Дејствува како штит против слободните радикали и нуди докажани антиоксидантни доблести. Екстрактот Alaria Esculenta помага да се направи кожата поцврста и затегната.

ХЛОРЕЛА, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО КРЕМАТА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ

Хлорелата е зелена микроалга натоварена со амино киселини и олигопептиди. Нанесен на кожата, помага да се намали изгледот на малите крвни садови видливи во кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Отстранете ја целата шминка и нанесете го кремот за контура на очите и усните наутро и навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA /WATER/EAU, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BENTONITE, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, XANTHAN GUM, SODIUM BENZOATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM DEXTRAN SULFATE, PHYTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, ALGAE EXTRACT, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, TOCOPHEROL, BIOSACCHARIDE GUM-2

*Состојки добиени од органско земјоделство.

**Без генетски модифицирани организми.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SUBLIMACTIVE / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ – 15 МЛ.”