SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.

330,00 ден

 • РЕГЕНЕРАЦИЈА
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • ЉУБИЧИЦА
 • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА
 • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Главни активни состојки – Љубичица
 • Амбалажа – Стакло
 • Линија на производи – Smoothing
 • Тип на производ – Серум за лице
 • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
 • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
 • Дополнителни активни состојки – Вода од жалфија , Масло од семе од пченица
 • Земја на потекло – Естонија
 • Максимален рок на траење – 36 месеци
 • Брендови – Dr. Konopka’s

 

 

 

Овој серум за лице е создаден од масло од семе од пченица и содржи високо ниво на витамин Е и полинезаситени масни киселини, кои се од суштинско значење за целосната нега на кожата, хидратацијата и обновата. Во комбинација со екстракт од љубичица, го поттикнува тонирањето на кожата, покривајќи ги несовршеностите.

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, VIOLA ODORATA EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL BENZOATE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.”