On Sale!

SKINCARE COCTAIL / ЕКСФОЛИРАЧКИ СЕРУМ СО 8% AHA-BHA

525,00 ден

  • ЕКСФОЛИРАЊЕ
  • АХА-БХА КИСЕЛИНИ
  • ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
  • РЕГЕНЕРАЦИЈА НА КОЖАТА

5 на залиха

Спореди

Опис

Формулиран е со богати овошни киселини, растителни екстракти, растителни масла кои помагаат во регенерација на кожата и притоа прави кожата да ги прими потребните витамини. Серумот ја ексфолира површината на кожата со овошни киселини добиени од растенија и овошје, ја одржува кожата влажна, мека и флексибилна, а хијалуронската киселина е со мала молекуларна тежина која може да се спушти до долните слоеви на кожата. Формулиран е со 7 различни растителни и овошни киселини кои се компатибилни една со друга, обезбедувајќи ефикасност во различни слоеви на кожата, за да обезбеди поправка и обновување без иритација. Со провитамин Б5 во неговата формулација, го спречува губењето на влага што може да биде предизвикано од киселини. Со зголемување на синтезата на липидите, тој ја поддржува поправката и реструктуирањето на регенерираната кожа.
АХА (Алфа хидрокси киселини) обезбедуваат регенерација на зрелата кожа, ја активираат синтезата на колаген и помагаат во ублажување на знаците на стареење. Со својот капацитет ја регулираат синтезата на меланин, тие го зголемуваат сјајот на кожата и обезбедуваат нејзино осветлување со минимизирање на дамките на кожата и нерамномерноста на тонот.
Тие помагаат да се измазни порозната кожа и кожата склона кон акни. БХА (бета хидрокси киселини) и  АХА заедно формираат карактеристична синергија растворлива во масло. Помага да се исчисти и осветли со тоа што допира длабоко во порите.
(Гликолна киселина, манделична киселина, млечна киселина, салицилна киселина, манго овошна киселина, овошна киселина од банана, момбин овошна киселина, хијалуронска киселина, провитамин Б5, алое вера, бозел, див костен, иланг иланг, бергамот, витамин камилица)
За ефективни резултати, исчистете со гел за миење лице соодветен за вашата кожа и користете хидратантна крема откако ќе го нанесете тоникот соодветен за вашата кожа. Нанесете го вашитот серуми само за време на ноќната рутина и по чекорот за навлажнување.

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Ние користиме во нашите производи; Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

30 мл

 

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Секој втор ден, навечер, нежно нанесете на чиста кожа, во тенок слој, на целото лице, со исклучок на пределот околу очите. Погоден е за употреба еднаш или двапати неделно за чувствителна кожа. Можете да го користите како маска на многу чувствителна кожа, а потоа да го измиете лицето со соодветен тоник за вашата кожа. По нанесувањето, откако производот целосно ќе се апсорбира од кожата, користете хидратантна крема соодветна за вашата кожа. За време на употребата, се препорачува употреба на крема за сончање во текот на денот / За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место. Пред да го користите производот, тестирајте го на мала површина од вашата кожа. Во случај на печење, пецкање или црвенило по нанесувањето, измијте го лицето со соодветен производ за миење и многу вода.

 

 

 

Состав: Аква (вода), сок од лист од алое Барбаденсис (сок од алое вера), екстракт од овошје Sambucus nigra (Екстракт од црн бозел), глицерин (билни глицерин), гликолна киселина (хербален AHA), манделична киселина (хербален АХА), Aesculus Hippocast Екстракт (екстракт од коњски костен), млечна киселина (Хербален АХА), пантенол (провитамин Б5), салицилна киселина (билни БХА) (Билни АХА), натриум хијалуронат (хијалуронска киселина), токоферил ацетат (витамин Е), екстракт од пулпа Mangifera Indica ( АХА со потекло од манго), екстракт од кашеста маса Musa Sapientum (АХА со потекло од овошје од банана), екстракт од пулпа од момбин од момбин (потекло на овошје од момбин AHA), глицерил каприлат/глицерил ундециленат (Хербален конзерванс), Цветно масло од Цветна миризба Cananga (Yla) Изразено масло од кора од бергамија (есенцијално масло од бергамот), цветно масло Matricaria Recutita (есенцијално масло од медицинско камилица), ксантанска гума (Ксантанска гума).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SKINCARE COCTAIL / ЕКСФОЛИРАЧКИ СЕРУМ СО 8% AHA-BHA”