On Sale!

REFRESHING TONIC / ЗА СУВА КОЖА

623,00 ден

  • ПОМАГА ДА СЕ ОДРЖИ БАЛАНСОТ НА ВЛАГА НА КОЖАТА
  • ЈА ЗАЈАКНУВА БАРИЕРАТА НА КОЖАТА
  • ЈА ХИДРИРА СУВАТА И БЛЕДА КОЖА

5 на залиха

Спореди

Опис

Благодарение на хидратантните природни активни материи, витамини, екстракти и природни растителни масла во неговата формулација, помага да се одржи балансот на влага на кожата. Поддржува зајакнување на бариерата на кожата. Формулиран е за дехидрирана кожа која изгледа бледо. Благодарение на ниската молекуларна хијалуронска киселина во нејзината содржина, таа продира во подлабоките слоеви на кожата, длабински ја навлажнува зрелата и сува кожа и обезбедува поддршка за нега на фините брчки. За ефективни резултати, нанесете гел после миење соодветен за вашата кожа и комплетирајте ја негата со вистинскиот хидратантен крем погоден за вашата кожа.
(Хијалуронска киселина, алое вера, темјан, зелен чај, иланг иланг, камилица, портокал, див костен, гераниум, липа, ниацинамид, алантоин)

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките производот.

100 мл

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете директно на чиста кожа или со памучна подлога. Протресете пред употреба /За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво опкружување.

Состојки: аква (вода), сок од лист од алое барбаденсис (сок од алое вера), глицерин (билни глицерин), алантоин (билни), натриум хијалуронат (хијалуронска киселина), глицерил каприлат/глицерил ундециленат (Хербален конзерванс (Herbal Okrawellialüküküs), Етерично масло), масло од гума за џвакање Canarium Luzonicum (Есенцијално масло од Елеми), Масло од кора од цитрус Sinensis изразено (есенцијално масло од портокал), ниацинамид (витамин Б3), екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum (екстракт од коњски костен), екстракт од чај од камелиа Sinensis (Екстракт од лист од чај) , Екстракт од цвет од камилица Рекутита (Екстракт од камилица), Цветно масло Pelargonium Graveolens (Етерично масло од Геранус), Екстракт од цвет од Тилија Кордата (Екстракт од липа).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “REFRESHING TONIC / ЗА СУВА КОЖА”