On Sale!

PURIFYING FACE WASH GEL / ЗА МРСНА КОЖА И МИНИМИЗИРАЊЕ НА ПОРИТЕ

553,00 ден

  • ГИ ПРОЧИСТУВА ПОРИТЕ ВО КОЖАТА
  • ОБЕЗБЕДУВА РАМНОТЕЖА НА СЕБУМ ВО КОЖАТА
  • БЕЗ СУШЕЊЕ ИЛИ ИСТЕГНУВАЊЕ
  • ЗА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ, МРСНА И КОМБИНИРАНА

5 на залиха

Спореди

Опис

Ги прочистува порите со својата лесна формула која се состои од билни гликозиди, природни растителни екстракти, чисти есенцијални масла и природни активни материи. Обезбедува рамнотежа на себум без сушење или истегнување на кожата со содржината без сулфати во кожа склона кон акни, мрсна и комбинирана кожа. Обезбедува собирање на порите со длабинско чистење од првото миење на порозна и црна кожа. Додека природната салицилна киселина во нејзината содржина продира длабоко во порите и обезбедува длабинско чистење, таа работи заедно со Ниацинамид за да ја поправа и обновува дамката и оштетената кожа. Благодарение на чистите есенцијални масла како што се Палмароза, Гераниум, Чајно дрво, Бергамот, го намалува создавањето на нови акни и ја поддржува активноста на постоечките активни акни да се намали без да остави трага. Високиот процент на сок од алое вера и липа, екстракти од див костен во формулацијата ја смирува и омекнува кожата.
(Алое Вера, чајно дрво, липа, див костен, бергамот, палмароза, гераниум, ниацинамид/Б3 вит, салицилна киселина)

За поефективни резултати, исчистете со гел за миење лице соодветен за вашата кожа и користете хидратантна крема откако ќе го нанесете тоникот соодветен за вашата кожа. Нанесете серум за време на ноќната рутина и по чекорот за навлажнување.

НАПРАВЕН СО САМО БИЛНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Ние користиме во нашите производи; Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

200 мл

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете мала количина гел на лицето со пена и исплакнете / За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

Состојки: аква (вода), сок од лист од алое барбаденсис (сок од алое вера), лаурил глукозид (билни гликозид), натриум лаурил гликоза карбоксилат (сурфактант на база на шеќер), динатриум кокоамфодиацетат (Хербален сурфактант), кокамидлуактил (Хербален гликозид), глицерил олеат (хербален стабилизатор), глицерин (растителен глицерин), глицерил каприлат/глицерил ундециленат (хербален конзерванс), екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum (Екстракт од коњски костен), екстракт од лисја од мелалеука Изразено масло од кора од цитрус бергамија (есенцијално масло од бергамот), масло од лист Melaleuca Alternifolia (есенцијално масло од чајно дрво), ниацинамид (витамин Б3), салицилна киселина (билни БХА), масло од кимбопогон мартини (Palmarosa/Lemongrasslarens Oil) .

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PURIFYING FACE WASH GEL / ЗА МРСНА КОЖА И МИНИМИЗИРАЊЕ НА ПОРИТЕ”