PURE / ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 500 МЛ.

595,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • СМИРУВАЊЕ
  • ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА
  • ЦИНК СОЛИ

2 на залиха

Спореди

Опис

Оваа мицеларна вода за прочистување на Eau Thermale Jonzac® ја чисти и прочистува без да ја исуши кожата. Мицелите содржани во водата ги извлекуваат нечистотиите и преостанатата шминка. Богата со термална вода Жонзак, цинк и органски хамамелис, ја чисти и прочистува комбинираната и мрсна кожа, како и чувствителната кожа.

Формулиран со: 15% термална вода од Жонзак, адстрингентна цветна вода хамамелис, прочистувачки природни соли на цинк.

Дерматолошки тестирано.

*Формулиран за да го минимизира ризикот од алергиски реакции.

• Комбинирана и мрсна кожа, вклучително и чувствителна кожа

• Тинејџери, возрасни

• висока толеранција *

• 0% алкохол, силикони, вештачки мириси

ТЕСТИРАЊЕ НА ПОТРОШУВАЧИТЕ

Кожата е прочистена: 84%

Кожата е чиста: 96%

25 учесници со комбинирана до мрсна кожа, вклучително и чувствителна кожа.

Задоволство % по првата апликација.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

ЖОНЗАК ТЕРМАЛНА ИЗВОРСКА ВОДА, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО НАШАТА ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА – 500 МЛ

Различни студии ги покажаа придобивките од термалната изворска вода Жонзак за кожата: таа е ревитализирачка, смирувачка, правејќи ја особено прилагодена за сува и чувствителна кожа. Водата од термалните извори Жонзак се наоѓа на 1850 метри под земја и е извлечена директно од нејзината оригинална средина. Оваа чиста, нежна и хиперминерализирана вода е исто така изотонична, совршено го поддржува интегритетот на клетките на кожата. Од ден на ден, квалитетот на кожата се трансформира благодарение на обновувањето на бариерата за хидратација на кожата.

ЦВЕТНА ВОДА ХАМЕЛИС, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО НАШАТА ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА – 500 МЛ

Цветната вода Хамамелис се добива со дестилација на водата со пареа. Позната е по своите адстрингентни, прочистувачки, смирувачки и тонизирачки (2) својства. Исто така ја освежува кожата, ги затегнува порите и ја прочистува кожата.

ЦИНК СОЛИ, АКТИВНА СОСТОЈКА ВО НАШАТА ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА – 500 МЛ

Цинковите соли кои се наоѓаат во прочистувачката мицеларна вода – 500 мл. се препознаваат по нивните смирувачки, антиоксидантни и својства против стареење. Тие помагаат да се намали вишокот на себум и да се прочисти кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на лицето со парче памук.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA /WATER/EAU, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, ZINC PCA, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE)

*Состојки добиени од органско земјоделство.

**Без генетски модифицирани организми.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PURE / ПРОЧИСТУВАЧКА МИЦЕЛАРНА ВОДА ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 500 МЛ.”