PURE CANNABIS / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО СМИРУВАЧКИ ЕФЕКТ – 7 x 2 МЛ.

990,00 ден

  • СМИРУВАЊЕ
  • ХРАНЕЊЕ
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД КАНАБИС
  • ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД КАМИЛИЦА

2 на залиха

Спореди

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со екстракт од органски Канабис и терапевтски екстракти од Алое вера, цвет од Камилица и Коњско опавче.

Ја смирува, храни и опушта уморната кожа.

  • Против брчки, пополнувачко дејство
  • Органски канабис со смирувачко дејство
  • Намалува црвенила, иритации и превенира стареење на кожата

НАЈДОБРО ЗА: Уморна кожа и кожа под стрес.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, KIGELIA AFRICANA FRUIT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT*, ZIZYPHUS JUJUBA SEED EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT*, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, PHYTOECDYSTEROIDS, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

7*2мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PURE CANNABIS / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ СО СМИРУВАЧКИ ЕФЕКТ – 7 x 2 МЛ.”