NORTHERN / БЕЛ ПУТЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 120 МЛ.

1.100,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • БЕЛА ГЛИНА
  • ЦИНК
  • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР

Нема на залиха

Спореди

Опис

Овој бел прочистувачки путер, кој нежно и ефективно го чисти лицето, се трансформира во лесно млеко за чистење, кога е во допир со вода. Без никаков напор, отстранува шминка и поради сензитивната мешавина на состојки, погоден е и за отстранување на шминка од очи.

Цинк оксидот помага да се балансира вишокот себум, додека Органското масло од Ленено Семе длабински хидрира. Органските масла од сибирски бор и Алтаи Волчји трн ја оставаат кожата завидно мека и еластична. Екстрактот од Сибирска Смрека додава допир на свежина и виталност. Кожата се прочистува, откривајќи сјаен тен.

62,39% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користејќи ја шпатулата, нанесете од путерот за чистење, директно на сува кожа. Масирајте нежно на кожата, вклучувајќи го и пределот на очите, но држете ги очите затворени. Навлажнете ги рацете и продолжете да масирате. Путерот ќе се претвори во млеко за чистење. Исплакнете темелно со вода. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш.

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, POLYGLYCERYL-10 OLEATE, CERA ALBA*, POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-3 COCOATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, POLYGLYCERYL-6 RICINOLEATE, TITANIUM DIOXIDE, KAOLIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OIL ʷʰ*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, TOCOPHEROL, AQUA, JUNIPERUS SIBIRICA NEEDLE EXTRACT ʷʰ*, ALUMINIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, LYSINE, MAGNESIUM CHLORIDE, GLYCERIN**, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, PARFUM, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “NORTHERN / БЕЛ ПУТЕР ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И КОМБИНИРАНА КОЖА – 120 МЛ.”