On Sale!

PREBIOTIC PERFECTING TONIC / ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ

525,00 ден

  • ПРЕБИОТИК
  • ПОМАГА НА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ
  • ЗА МРСНА КОЖА
  • ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ

5 на залиха

Спореди

Опис

Благодарение на пребиотиците, моќните билни активни состојки, екстрактите и витамините во неговата формулација, помага да се одржи рамнотежата на себум кај мрсна кожа и кожа склона кон акни. Благодарение на салицилната киселина од природно потекло, продира длабоко во проширените пори и го поддржува нивното собирање.
Пребиотиците помагаат во регулирањето на оштетената микробиота со тоа што ги хранат корисните бактерии кои и се потребни на нашата кожа. Во комбинација со Ниацинамид/Витамин Б3 и Алантоин создаваат силна синергија на кожата. Кожата со избалансирана микробиота ја зајакнува својата физичка липидна бариера, ги намалува симптомите на чувствителност и иритација и ја зголемува нејзината способност да се бори против акните и проблемите со акните.
(Пребиотик, алое вера, див костен, зелен чај, лаванда, чајно дрво, гераниум, мајчина душица, липа, бергамот, салицилна киселина, алантоин, ниацинамид/Б3 вит)

НАПРАВЕН СО САМО БИЛНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките производот.

100 мл

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете директно на чиста кожа или со памучна подлога. Протресете пред употреба /За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

Состав: аква (вода), сок од лист од алое барбаденсис (сок од алое вера), глицерин (хербален глицерин), салицилна киселина (билни BHA), алантоин (билни), фруктоза (пребиотик), глицерил каприлат/глицерил недециленат (H), Инулин (пребиотик), масло од кора од цитрус бергамија изразено (есенцијално масло од бергамот), ниацинамид (витамин Б3), екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum (Екстракт од коњски костен), екстракт од лист од Camellia Sinensis (Екстракт од зелен чај), Lavandula Herbstilfolia ) ), масло од лист од Melaleuca Alternifolia (Етерично масло од чајно дрво), Цветно масло Pelargonium Graveolens (Етерично масло од Geranus), Екстракт од цвет/лист Thymus Vulgaris (Екстракт од мајчина душица), екстракт од цвет на Tilia Cordata (Екстракт од липа).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PREBIOTIC PERFECTING TONIC / ЗА МРСНА КОЖА И КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ”