PEAU PARFAITE / MEDIUM BB КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ОД ИНДИСКИ ЛОТОС – 40 МЛ.

805,00 ден

 • ОСВЕТЛУВАЊЕ
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • ЕКСТРАКТ ОД ЛОТОСОВ ЦВЕТ
 • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС
 • ЦИНК

3 на залиха

Спореди
SKU: 3517360020519 Categories: , , , ,

Опис

 • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC

 

 

 

Збогатена со долготрајни минерални пигменти, оваа ББ крема го осветлува тенот за совршен природен ефект на кожата со еден потег.Се-во-едно усовршувачки третман, ја хидрира* кожата , го изедначува тенот, ги покрива несовршеностите, ги измазнува првите брчки и ги намалува знаците на замор.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО – НЕКОМЕДОГЕН

 • 0% силикон, 0% синтетички мирис, 0% минерално масло
 • Органски индиски лотос
 • Органски хамамелис
 • Цинк

ДОКАЖАНА ЕФЕКТИВНОСТ

Клиничко тестирана ефективност:

 • Кожата е хидрирана 1: 95%
 • Измазнети се први брчки: 85%
 • Несовршености се покриени: 85%
 • Тенот е унифициран: 95%
 • Тенот е сјаен: 95%

% задоволство – 21 испитаници – 28 дена

*хидратација на горните слоеви на епидермисот

ЕТИКА

Органскиот индиски лотос се одгледува во Виетнам со почит кон растението и неговата околина. Неговата набавка придонесува за подобрување на условите за живот и работа на сите чинители во секторот и помага како поддршка за да се одржи земјоделство.

ИНДИСКИ ЛОТОС

Индискиот лотос е комплетна, ултразаштитна и активна состојка која активира сјај. Неговата антиоксидантна активност го прави anti-aging активна состојка која се бори со прв ите знаци на стареење.

ИНОВАЦИЈА: SO’BiO étic® патентираше комплекс од лотос, хамамелис и цинк кој е присутен во линијата „For perfect skin “. Овој комплекс ја навлажнува* и ја смирува кожата, ги затегнува порите на кожата, ги измазнува контурите и го изеднчува тенот.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ББ кремата со медиум нијанса секое утро како вообичаена нега, на претходно исчистената кожа.

СОСТОЈКИ(INCI): AQUA/WATER/EAU, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF WATER, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, DICAPRYLYL ETHER, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), DICAPRYLYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, CI 77492 (IRON OXIDES), ACACIA DECURRENS/JOJOBA/SUNFLOWER SEED WAX POLYGLYCERYL-3 ESTERS, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER**, ORYZA SATIVA (RICE) POWDER**, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, NELUMBO NUCIFERA FLOWER EXTRACT**, GLYCERIN, CI 77491 (IRON OXIDES), CI 77499 (IRON OXIDES), FRAGRANCE, MAGNESIUM, TRIHYDROXYSTEARIN, ZINC PCA, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, LYSINE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, SEA SALT, SODIUM LEVULINATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL UNDECYLENATE, MAGNESIUM CHLORIDE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, CITRAL.

**состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

40мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PEAU PARFAITE / MEDIUM BB КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ОД ИНДИСКИ ЛОТОС – 40 МЛ.”