OMEGAS / МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО 5 ОМЕГА КИСЕЛИНИ – 150 МЛ.

1.530,00 ден

 • ОМЕКНУВАЊЕ
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • 5 ОМЕГА КИСЕЛИНИ
 • МАСЛО ОД КАЛИНКА
 • МАСЛО ОД ИНКА ИНЧИ

3 на залиха

Спореди

Опис

Едноминутна рутина за убавина со ефекти трајни до 8 часа.

Едноставна равенка: производ за нега на кожата, кој прави повеќе (отстранувач на шминка, чистач, anti-pollution, хидратантен и измазнувачки ефект) за вие да правите помалку (во само еден чекор – вклучено и еколошко крпче за лице за повеќекратна употреба*).

 • единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
 • производи формулирани од доктори
 • погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
 • произведени во Франција
 • вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА CLEANSING OIL WITH 5 OMEGAS

Немате време да користите разни производи во вашата рутина за убавина како отстранувач на шминка, чистач, хидратантна крема, anti-aging крема…?

Novexpert нуди нов, брз и едноставен ритуал. Еден единствен чекор, 4 дејства.

 • Отстранувач на шминка и чистач: маслото за чистење со Омега 3,5,6,7 и 9 киселините ги отстранува сите видови на шминка (долготрајна, водоотпорна итн.) од лицето, очите и усните. Со едно единствено користење, 98% од нечистотиите се елиминираат**!
 • Измазнување и хидратација: 8 часа по чистењето, вашата кожа продолжува да ги користи придобивките од ефектите на 5-те Омега киселини со долготрајна хидратација: +29% над 4 часа и +16% над 8 часа***.
 
*100% памучно крпче за повеќекратна употреба, кое може да се пере во машина на 40 степени.
**Тест спроведен од независна лабораторија – 10 волонтери – Анализа на слики – Резултат по едно нанесување на маслото.
***Тестот е спроведен од независна лабораторија – Корнеометриски мерења – 10 волонтери – Резултат по едно нанесување на маслото.

Бројка – 5

Пет е вкупната бројка на омега киселини кои постојат на Земјата. И сите тие може да се најдат во шишенцето на ова масло за чистење.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОМЕКА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помека веднаш по првата употреба.

ПОНАХРАНЕТА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како понахранета веднаш по првата употреба.

ПОУДОБНА КОЖА*

100% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поудобна веднаш по првата употреба.

*Потрошувачки тест со 39 потрошувачи. % на задоволство по првата употреба – Утринска и/или вечерна употреба.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: 

За секојдневна употреба: нанесете неколки капки од маслото на едната страна од крпчето, која претходно треба малку да ја навлажните. Отстранете ја шминката од целото лице и завршете со очите. Со другата страна од марамчето, отстранете го остатокот.

ШТО ДРУГО?

За вечерно отстранување на шминка: нанесете неколку капки од маслото на суви раце. Масирајте го лицето и завршете со очите. Емулзирајте на лицето, нанесувајќи чиста вода, потоа темелно исплакнете. Остатокот од шминката остранете го со навлажнето крпче.

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*°, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE°, POLYGLYCERYL-4 OLEATE°, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL*°, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL*°, CAMELINA SATIVA SEED OIL*°, PUNICA GRANATUM SEED OIL*°, SCLEROCARYA BIRREA SEED OIL°, PLUKENETIA VOLUBILIS SEED OIL*°, HIPPOPHAE RHAMNOIDES OIL*°, TOCOPHEROL°, PARFUM (FRAGRANCE)°, MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL°°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
12% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “OMEGAS / МАСЛО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ СО 5 ОМЕГА КИСЕЛИНИ – 150 МЛ.”