MULTIPEPTIDE 360 / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ПЕПТИДИ ЗА СУВА КОЖА – 60 МЛ.

2.335,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД ИНКА-ИНЧИ
  • КУПУАСУ ПУТЕР
  • КАКАИ МАСЛО

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

Оваа крема содржи супер-храна и други високо-технолошки зелени состојки кои ви даваат одлични придобивки за заштита од стареење. Нашата Multi Peptide крема помага да се подобри длабочината на брчките, цврстината и тонот на кожата, истовремено обезбедувајќи интензивна хидратација за нормална до сува и кожа во стареење. Ова е нега за кожа која покрива 360 степени од стареењето.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Саша инчи пептиди: Оваа супер-храна од Перу им помагала на античките Инки да живеат повеќе од 100 години. Овие пептиди клинички докажано ја подобруваат цврстината на вашето лице, го намалуваат бројот на брчки и ја измазнуваат кожата.

Путер од купуасу: Роднина на какао растението, купуасу путерот е домородец на амазонските дождовни шуми. Богат е со фитостероли кои го поддржуваат колагенскиот еластицитет, помагајќи и на кожата да остане со младешки изглед што е можно подолго, истовремено одржувајќи ја заштитната бариера.

Опунција: Ова е исклучително смирувачка состојка која исто така помага да се поттикне цврстината на кожата. Ултра-рафинирана од мексикански кактус, позната е по своите способности да смири иритирана кожа, истовремено хидрирајќи и обезбедувајќи анти-бактериски својства.

Какаи масло: Добиено од семе од импресивното дрво од Амазон, ова масло содржи био-ретинол и линолеинска киселина, двете поддржувајќи ја заштитната бариера на кожата и помагајќи да се задржи влажност како резултат на тоа.

РЕЗУЛТАТИ:

  • 96% од потрошувачите се согласуваат дека својата кожа ја чувствуваат помалку сува и темелно негувана.
  • 89% од потрошувачите се согласуваат дека нивниот тен изгледа посјаен.
  • 76% од потрошувачите се согласуваат дека нивната кожа изгледа помладо.

*Внатрешни истражувања извршени на потрошувачи на Evolve Organic Beauty во 2020г.

35.98% состојки од органско потекло, 99.3% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чиста кожа наутро и навечер.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE**, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CANDELILLA/JOJOBA/RICE BRAN POLYGLYCERYL-3 ESTERS, THEOBROMA GRANDIFLORUM SEED BUTTER*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CARYODENDRON ORINOCENSE SEED OIL, HYDROLYZED PLUKENETIA VOLUBILIS SEED EXTRACT, OPUNTIA FICUS-INDICA STEM EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, ISOAMYL COCOATE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, SODIUM LEVULINATE, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT OIL, ROSA DAMASCENA FLOWER OIL*, CITRUS NOBILIS (MANDARIN) PEEL OIL EXPRESSED*, SODIUM DEHYDROACETATE, CETEARYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, SODIUM ANISATE, TOCOPHEROL, DISODIUM PHOSPHATE, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL.

*Состојки од органско земјоделство **Направени од органски состојки

 

Дополнителни информации

Количина

60мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MULTIPEPTIDE 360 / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ПЕПТИДИ ЗА СУВА КОЖА – 60 МЛ.”