On Sale!

MULTI INTESIVE SERUM / ЗА ЗРЕЛА И СУВА КОЖА

580,00 ден

  • ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ
  • ОТСТРАНУВАЊЕ НА ФЛЕКИ
  • ЈА ОСВЕТЛУВА КОЖАТА
  • ЕЛАСТИЧНОСТ

5 на залиха

Спореди

Опис

Благодарение на структурните, ресторативните природни масла и витамини во неговата содржина, интензивно се бори против ефектите на времето врз вашата кожа. Ја навлажнува и зголемува еластичноста на кожата. Содржи витамин А (ретинол), витамин Ц (VCIP), витамин Е, масло од зрно кафе кое содржи природен кофеин и други чисти растителни масла, ја зголемува влажноста на зрелата и сува кожа и поддржува зајакнување и поправка на бариерата на кожата.

Ретинолот ги зајакнува протеините на колаген и еластин, игра улога во регенерација и поправка на клетките. Има важни функции за кожата како што се зголемување на гликозаминогликаните во кожата, подобрување на бојата на кожата, зголемување на осветленоста, намалување на уништувањето на колагенот, зголемување на производството на колаген, поцврста кожа, отворање на линиите на брчките.

Витамин Ц; Има функции како што се осветлување на кожата, отстранување на флеки, промовирање на синтезата на колаген, антистареење, антиоксиданс, намалување на оштетувањето на ДНК на кожата, што е докажано во многу студии. Меѓутоа, неговата форма растворлива во вода оксидира за кратко време и ја губи својата ефикасност во алкална средина и кога температурата се зголемува. VCIP-стабилизиран витамин Ц (аскорбил тетраизопалмитат) е растворлива во масти, високо ефективна форма на витамин Ц. Не ја губи својата ефикасност дури и при високи температури.

Природниот кофеин со висока биорасположивост во маслото од зрно кафе се бори против слободните радикали благодарение на неговите високи антиоксидантни својства. Има функции како што се намалување на црвенилото и едемот на кожата.
(Шипинка, Арган, зрно кафе, Баобаб, Бораж, темјан, Иланг Иланг, Елеми, здравец, ветивер, грозје, шафран, вештерка, јојоба, кантарион, ванила, глицерин, портокал, ретинол / витамин А, витамин Е Витамин Ц)

За ефективни резултати, исчистете со гел за миење лице соодветен за вашата кожа и користете хидратантна крема откако ќе го нанесете тоникот соодветен за вашата кожа. Нанесете го серумот само за време на ноќната нега и по чекорот за навлажнување.

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ МАСЛА И ВИТАМИНИ.
Чистите (Carrier) маслата се природни и ладно цедени. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ се користат во состојките на производите.

30 мл

КАКО СЕ КОРИСТИ:

По ноќното чистење, нежно нанесете тенок слој на целата површина на лицето, вклучувајќи го вратот и деколтето, со исклучок на пределот околу очите. За максимална влажност, користете го вашиот серум по нанесувањето на кремот погоден за вашата кожа. Протресете пред употреба /За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

Состав: масло од семе од Rosa Canina (масло од семе од шипинка), озонизирано масло од арган (озонирано масло од арган), масло од семе на Vitis Vinifera (масло од семки од грозје), масло од семки Borago Officinalis (масло од штица), масло од семе Carthamus Tinctorius (масло од шафче), Масло од семе од Арабика (масло од зрно кафе), масло од семе од макадамија тернифолија (масло од макадамија), масло од семе Simmondsia Chinensis (масло од јојоба), масло од Hypericum Perforatum (масло од век), масло од семе од Adansonia Digitata (масло од баобаб), токоферил (токоферил) , глицерин (растителен глицерин), масло од кора од цитрус Sinensis изразено (есенцијално масло од портокал), масло од Boswellia Serrata (Етерично масло за акумулација), аскорбил тетраизопалмитат (ВЦИП-стабилизиран витамин Ц), масло од цвет од Cananga Odorata (Ylang Ylang) Масло за џвакање (етерично масло од елеми), масло од пеларгониум гравеоленс (есенцијално масло од геранус), ретинил палмитат (ретинол / витамин А), овошно масло од ванила планифолија (есенцијално масло од ванила), масло од корен од ветиверија зизаноидс (етерично масло од ветивер).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MULTI INTESIVE SERUM / ЗА ЗРЕЛА И СУВА КОЖА”