MINI / PUR BAMBOO BI-PHASE 2 ВО 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА ОД БАМБУС – 30 МЛ.

50,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ПРОЧИСТУВАЊЕ
  • ЕКСТРАКТ ОД ОРГАНСКИ БАМБУС
  • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД МОРИНГА
  • ЦВЕТНА ВОДА

2 на залиха

Спореди

Опис

Збогатена со органски бамбус и моринга, оваа двофазна мицеларна ефективно отстранува дури и водоотпорна шминка, ги елиминира сите нечистотии и ја прочистува кожата. Нејзината не-мрсна текстура ја остава кожата чиста, свежа и хидрирана.

ТЕСТИРАНО ПОД ДЕРМАТОЛОШКА КОНТРОЛА

0% парабени, силикони и синтетички мириси
Прочистувачки органски бамбус + антиоксидантна моринга

СЕНЗОРНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

Уникатна дво-фазна текстура со не-мрсен финиш: транспарентната водена фаза одлично чисти во комбинација со златната маслена фаза.

ДОКАЖАНА ЕФЕКТИВНОСТ

Клинички докажана ефективност:

Шминката е совршено отстранета 83%
Кожата е совршено исчистена 89%
Кожата е прочистена 77%
Кожата е елстична 97%
Кожата е мека 88%
Производот не ја суши кожата 97%
Производот ефективно отстранува дури и водоотпорна шминка 73%

% на задоволство – 37 испитаници – 21 дневна употреба

ЕТИКА

За оваа водоотпорна двофазна мицеларна, SO’BiO étic® одбраа органски бамбус од 100% француски сектор.

Берен е рачно во неговата природна околина, што не бара вештачко наводнување: дождовната вода е доволна за неговиот раст.

СОК ОД БАМБУС

За Pur BAMBOO линијата, SO’BiO étic® одбраа органски бамбус од 100% француски сектор лоциран во Дром, за совршено пратење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете го шишето додека двете фази да се помешаат, потоа нанесете наутро и навечер со помош на вата, на целото лице, очи, усни и врат. Не плакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA / WATER / EAU, DODECANE HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF WATER *, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL *, BAMBUSA VULGARIS JUICE EXTRACT *, MORINGA OLEIFERA SEED OIL, PERFUME (FRAGRANCE), SODIUM LEVULINATE, SODIUM HYDROXIDE , LACTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) ROOT EXTRACT *, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT *, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL, GERANIOL

*состојки од органско земјоделство

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MINI / PUR BAMBOO BI-PHASE 2 ВО 1 МИЦЕЛАРНА ВОДА ОД БАМБУС – 30 МЛ.”