KURIL TEA / BB CORRECTING КРЕМА ЗА СИТЕ ВИДОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.

625,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ТОНИРАЊЕ
  • ХИДРОЛАТ ОД КУРИЛСКИ ЧАЈ
  • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР
  • ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC
  • Земја на потекло – Естонија
  • Брендови – Natura Siberica

 

 

 

Оваа крема, базирана на хидролат од органски курилски чај, помага да се сокријат кожните несовршености, ја хидрира кожата  и го подбрува тенот.

Хидролат е концентриран витамин и микроелемент коктел добиен од билки по пат на дестилација. Производите за грижа на лице базирани на хидролат, нудат интензивна нега за кожата оставајќи ја нежна и кадифена.

Курилскиот чај, тешко достапен и набран во дивината, содржи висока концентрација на Витамин Ц, кој што перфектно ја тонира и го буди природниот сјај на кожата.

Органското масло од сибирски бор, е уникатен природен извор на полинезаситени киселини, Е и Ф витамини. Ја негуваат и омекнуваат кожата.

Хиалуронската киселина длабоко ја навлажнува кожата, зголемувајќи ја цвстината и еластичноста.

Витаминот Е, е моќен антиоксидант кој што го успорува стареењето на кожата.

20,1% состојки од органско потекло

99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на крем на чиста и сува кожа.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/ STEM EXTRACT*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, MAGNESIUM ALUMINIUM SILICATE, CI 77891, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, CI 77492,CI 77499, CI 77491, DASIPHORA FRUTICOSA WATERWH H*, PINUS SIBIRICA SEED OILWH*, CALENDULA O¬CINALIS FLOWER EXTRACT*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, SALVIA O¬CINALIS LEAF EXTRACT*, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTWH*, CALTHA PALUSTRIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, MICA, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, CITRONELLOL, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “KURIL TEA / BB CORRECTING КРЕМА ЗА СИТЕ ВИДОВИ НА КОЖА – 30 МЛ.”