DISCOVERY / SMART AGEING СЕТ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ

3.200,00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

За кого е: За оние кои сакаат да живнат сува и зрела кожа.

Оваа Discovery кутија ви обезбедува три едноставни чекор за да се справите со целосните 360 степени на стареењето, од фини линии и брчки, до текстура и волумен.

Живнете ја сувата и зрела кожа со нашиот Superfood 360 серум, Multi Peptide 360 кремата за хидратација и нашата 360 Eye and Lip Contour крема за околу очи и уста.

Сите амабалажи од Discovery сетовите се направени од целосно рециклирачки картон. Па штом ги извадите новите производи, едноставно ставете се во ваша корпа за рециклирање! Ова ги прави нашите кутии лесно решение за откривање на нова рутина на поодржлив начин.

Што има внатре?

1. SUPERFOOD 360 / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 10 МЛ.

Овој лесен серум може да се користи за сите типови и возрасти. Неговата напредна формула е богата со високоефективна, природна супер храна која обезбедува сеопфатна заштита и подмладување на кожата, вклучувајќи и подобрување на тен, длабочина на брчки, текстура и волумен.

2. MULTIPEPTIDE 360 / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО ПЕПТИДИ ЗА СУВА КОЖА – 30 МЛ.

Оваа нова професионална крема за против стареење е богата со супер храна и високо-технолошки зелени состојки кои обезбедуваат сеопфатна заштита од стареење, вклучувајќи подобрување на длабочина на брчки, цврстина и тон на кожата како и интензивна хидратација за нормална до сува и кожа во стареење.

3. 360 EYE AND LIP CONTOUR / КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ И УСНИ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 15 МЛ.

Нашата хранлива крема за околу очи и уста може да се користи на сите типови кожа и возраст. Нејзината напредна формула е богата со оживувачка мешавина на пребиотици, кои се грижат за микробиомот на вашата кожа и обезбедуваат сеопфатна заштита и подмладување на кожата, имајќи ги за цел отеченоста, темните кругови и делувајќи во намалувањето на изгледот на брчките во региите околу очите и устата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете убав слој од Superfood 360 серумот на чиста кожа, проследено со еднаков слој од Multi Peptide 360 хидратантната крема.

Нежно натапкајте од 360 Eye and Lip Contour кремата на регијата околу очите и околу устата.

СОСТОЈКИ (INCI):

Superfood 360 серум: ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, AQUA (WATER), PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, XANTHAN GUM, GLYCERIN**, HYDROLYZED PLUKENETIA VOLUBILIS SEED EXTRACT, LEPIDIUM MEYENII (MACA) ROOT EXTRACT**, SODIUM HYALURONATE, CARYODENDRON ORINOCENSE SEED OIL, CITRUS NOBILIS (MANDARIN) PEEL OIL EXPRESSED*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT OIL, ROSA DAMASCENA FLOWER OIL*, SCLEROTIUM GUM, ISOAMYL LAURATE, LYSOLECITHIN, PULLULAN, MALTODEXTRIN**, SILICA, ISOAMYL COCOATE, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE.

Multi Peptide 360 хидратантна крема: AQUA (WATER), CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE**, ISOAMYL LAURATE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CANDELILLA/JOJOBA/RICE BRAN POLYGLYCERYL-3 ESTERS, THEOBROMA GRANDIFLORUM SEED BUTTER*, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CARYODENDRON ORINOCENSE SEED OIL, HYDROLYZED PLUKENETIA VOLUBILIS SEED EXTRACT, OPUNTIA FICUS-INDICA STEM EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, ISOAMYL COCOATE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, SODIUM LEVULINATE, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT OIL, ROSA DAMASCENA FLOWER OIL*, CITRUS NOBILIS (MANDARIN) PEEL OIL EXPRESSED*, SODIUM DEHYDROACETATE, CETEARYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, SODIUM ANISATE, TOCOPHEROL, DISODIUM PHOSPHATE, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL.

360 Eye and Lip Contour крема: AQUA (WATER), ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL*, PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, GLYCERIN**, PARFUM (NATURALLY DERIVED FRAGRANCE), LACTOBACILLUS FERMENT LYSATE, LACTOBACILLUS FERMENT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CAFFEINE, SODIUM HYALURONATE, HYDROLYZED PLUKENETIA VOLUBILIS SEED, CAMELLIA SINENSIS (CAMELLIA) LEAF EXTRACT, PUNICA GRANATUM (POMEGRANATE) EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, CANDELILLA/ JOJOBA/ RICE BRAN POLYGLYCERYL-3 ESTERS, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, CETEARYL GLUCOSIDE, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство **Направени од органски состојки

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “DISCOVERY / SMART AGEING СЕТ ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ”