On Sale!

HYALYRON MILKY 8D / МУЛТИ МОЛЕКУЛАРЕН СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

665,00 ден

  • ТЕМЕЛНО НАВЛАГА ВО СЛОЕВИТЕ НА КОЖАТА
  • 2% ПРОВИТАМИН Б5
  • 2% ЧИСТА ХЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • 2% НИАМИЦИД / ВИТАМИН Б3

5 на залиха

Спореди

Опис

Обезбедува повеќедимензионална ефикасност со 8 различни големини, молекули на хијалуронска киселина со долг и краток синџир во неговата формулација. Помага да се обезбеди ефикасна хидратација, исполнетост и еластичност преку навлегување во различните слоеви на кожата. Со високата содржина на провитамин Б5 и ниацинамид, помага да се регенерира бариерата на кожата и кожата да има светол изглед при редовна употреба. Обезбедува лесна употреба без да остава лепливо чувство со својата млечна структура.

2% чиста хијалуронска киселина, 2% провитамин Б5, 2% ниацинамид / витамин Б3

 

Хијалуронската киселина е важна компонента на природниот навлажнувачки фактор на кожата, како и молекула која природно опаѓа како што кожата старее. Серумот со мултимолекуларна хијалуронска киселина е уникатен производ бидејќи содржи хијалуронска киселина во 8 различни молекуларни тежини и различни структури на синџири, од кои секоја може да навлезе во различни слоеви на кожата, а исто така и помага на кожата во сопственото производство на клетки. Бидејќи молекулата на хијалуронската киселина е преголема за да навлезе во долните слоеви на кожата, таа делува на површината на кожата, но не може да стигне до долните слоеви на кожата. Ако се користи самостојно, обезбедува мекост и привремено навлажнување на површината, но не придонесува за хидратација на дермисот. Формулацијата Hyaluron Milky 8D нуди решение за овој проблем, благодарение на своите 8 различни молекули на хијалуронска киселина со различна молекуларна тежина и различна структура, вкрстен полимер на хијалуронска киселина и хидролизирани форми. 8-димензионалната формулација гарантира дека молекулите на хијалуронската киселина достигнуваат од горниот слој на кожата до долните слоеви на кожата, обезбедувајќи длабока и трајна хидратација, видлива исполнетост, еластична и хомогена изглед на здрава кожа. Дериватите на хијалуронска киселина со мала молекуларна тежина се ефикасни во долните слоеви на кожата со тоа што обезбедуваат складирање на вода во сврзното ткиво на кожата. Со овие својства не само што ја прави кожата поцврста, туку и видливо ги намалува брчките.

Неговата комбинација со 2% провитамин Б5 и 2% ниацинамид обезбедува ефикасност при решавање на проблемите со флеки на кожата, тонски нееднаквости и отворени пори, истовремено обезбедувајќи ефикасна карактеристика за регенерација на чувствителна, црвена, дамкава и склона кон акни кожа.
(Гликолна киселина, манделична киселина, млечна киселина, салицилна киселина, манго овошна киселина, овошна киселина од банана, момбин овошна киселина, хијалуронска киселина, провитамин Б5, алое вера, бозел, див костен, иланг иланг, бергамот, витамин камилица)
За ефективни резултати, исчистете со гел за миење лице соодветен за вашата кожа и користете хидратантна крема откако ќе го нанесете тоникот соодветен за вашата кожа. Нанесете го серумот за време на ноќната рутина и по чекорот за навлажнување.

НАПРАВЕНИ САМО СО ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

30 мл

 

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Откако ќе го исчистите лицето, два пати на ден, нежно нанесете тенок слој на целото лице, вклучувајќи го пределот околу очите, вратот и деколтето. За максимална ефикасност, нанесете го серумот на влажна кожа по тонирање и во интервали од 12 часа. Протресете пред употреба /За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

 

 

Состав: Сок од лист од алое Барбаденсис (гел од алое вера), коко-каприлат (омекнувач на база на кокос), аква (вода), путер Бутироспермум Паркии (шеа путер), цетеарил алкохол (алкохол од растителни масти), глицерин (растителен глицерилен глицер) (Хербален емулгатор), ниацинамид (витамин Б3), пантенол (провитамин Б5), натриум хијалуронат (3 различни комбинации на хијалуронска киселина), растително масло (растително масло), натриум стеароил глутамат (хербален згуснувач), токоферил ецетат (токоферил ецетат) Тридекан/Ундекан (природен емулгатор), хидролизирани гликозаминогликани (дериват на хијалуронска киселина), хидролизирана хијалуронска киселина (дериват на хијалуронска киселина), хијалуронска киселина, вкрстен полимер на натриум хијалуронат (полимер на хијалуронска киселина), алантокид (алантоцинум) Природно идентичен конзерванс), Xanthan Gum (Xanthan Gum).

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “HYALYRON MILKY 8D / МУЛТИ МОЛЕКУЛАРЕН СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА”