HYALURONIC 200 / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА – 30 МЛ.

2.215,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ПРОТИВ БРЧКИ
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД КАЛИНКА
  • ВОДА ОД РОЗА

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

 

Нашиот хиалуронски серум кој освојува награди содржи 200мг хиалуронска киселина по шише, која докажано ја хидрира кожата одвнатре и ги исполнува фините линии и брчки. Нашата формула содржи и органска калинка за омекнување и заштита на кожата и има мирис на розина вода.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Хиалуронска киселина: Ниско-молекуларната хиалуронска киселина која што ја користиме пенетрира длабоко во кожата и има поефективни хидрирачки својства, задржувајќи до 1000х поголема количина на вода од сопствената тежина. Помага да се намалат брчки, да се подобри тонот на кожата и да се зголеми создавањето на колаген за да и помогне на кожата да изгледа посвежа.

Екстракт од калинка: Користиме органска калинка бидејќи е богата со висока концентрација на елагична киселина. Ова значи дека таа може да помогне со регулација на клеточниот промет и зајакнување на клеточните мембрани, што за возврат води кон лимитирање на загубата на вода и оштетување од слободните радикали.

35.68% состојки од органско потекло, 99.37% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат. Проследете со крема за хидратација или друг Evolve третман.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, GLYCERIN**, PENTYLENE GLYCOL (FROM SUGAR CANE), SODIUM HYALURONATE, PUNICA GRANATUM (POMEGRANATE) FRUIT EXTRACT*, CELLULOSE GUM, ALGIN, PHYTIC ACID, CITRIC ACID.

*Состојки од органско земјоделство **Направени од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “HYALURONIC 200 / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА – 30 МЛ.”