On Sale!

FACE WASH GEL / ЗА СУВА КОЖА

553,00 ден

  • НЕЖНО ЈА ЧИСТИ КОЖАТА БЕЗ ДА ЈА ИСУШИ
  • ЈА СМИРУВА И ОМЕКНУВА КОЖАТА
  • ПОМАГА ПРИ ОСИП НА КОЖАТА
  • ЗА ЧУСТВИТЕЛНА, СУВА КОЖА

4 на залиха

Спореди

Опис

Со својата лесна формулација која се состои од билни гликозиди, природни растителни екстракти и чисти есенцијални масла, нежно ја прочистува вашата кожа без да ја суши. Со просек од 5,5 PH, обезбедува длабоко чистење без да предизвикува напнатост и сувост, за разлика од сулфатните производи за перење и сапуните. Високиот дел од сокот од Алое Вера и зелениот чај, екстрактите од липа и див костен во формулацијата ја смируваат и омекнуваат кожата. Многу е погоден за чувствителна, сува и исипана кожа со чудесните ефекти на природните масла и заштитните својства на алантоинот за обновување на кожата.
(Алое Вера, зелен чај, липа, див костен, темјан, лаванда, гераниум, алантоин)

 

НАПРАВЕН СО САМО БИЛНИ СОСТОЈКИ И ВИТАМИНИ.
Фиксните (Carier) масла се сите чисти, природни и ладно цедени масла. Сите есенцијални (етерични) масла се чисти, природни, масла со дестилација со пареа, апсолутни или ладно цедени (цитрусни) масла, во зависност од видот. Парабен, силикон, SLS, SLES, ALS (СУЛФАТ), нафтени деривати, минерални масла, парафин, вазелин, етил алкохол, EDTA, парфеми, бои, вештачки конзерванси и штетни хемикалии НЕ СЕ КОРИСТАТ во состојките на производот.

200 мл

КАКО СЕ КОРИСТИ:

Нанесете мала количина гел на лицето со пена и исплакнете / За надворешна употреба. Не користете ако сте алергични на некоја од состојките. Избегнувајте контакт со очи. Да се ​​чува на ладно и суво место.

Состојки: аква (вода), сок од лист од алое барбаденсис (сок од алое вера), лаурил глукозид (билни гликозид), натриум лаурил гликоза карбоксилат (сурфактант на база на шеќер), динатриум кокоамфодиацетат (Хербален сурфактант), кокамидлуактил (Хербален гликозид), глицерил олеат (хербален стабилизатор), алантоин (хербален), глицерин (хербален глицерин), глицерил каприлат/глицерил ундециленат (хербален конзерванс), екстракт од семе од Aesculus Hippocastanum (Acetaceous Cartanum Oil Extract) Екстракт (екстракт од липа), билно масло од лавандула ангустифолија (есенцијално масло од лаванда), цветно масло од Pelargonium Graveolens.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “FACE WASH GEL / ЗА СУВА КОЖА”