EXPRESS LIFTING / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПРОТИВ БРЧКИ И ЗАТЕГНУВАЊЕ – 7 x 2 МЛ.

990,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД КИГЕЛИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЦИРКА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Ампули со високо-концентрирана хиалуронска киселина со пребиотски фермент од Пичиа и терапевтски екстракти од Кигелија, Цирка, Маралски корен и Centella Asiatica.

Намалува брчки и ја затегнува кожата.

  • Против брчки, пополнувачки ефект
  • Ја затегнува кожата
  • Ги зајакнува меѓуклеточните врски

НАЈДОБРО ЗА: Кожа во стареење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Протресете ја ампулата па потоа со помош на алатката за отворање, отворете ја ампулата. Вметнете ја во диспензерот и нанесете на чисто лице. Содржината на ампулата може да се чува во затворен диспензер до следно нанесување.

СОСТОЈКИ: OSMOTIC WATER (AQUA), PROPANEDIOL, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, KIGELIA AFRICANA FRUIT EXTRACT, LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT*, ZIZYPHUS JUJUBA SEED EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT*, PICHIA FERMENT LYSATE FILTRATE, PHYTOECDYSTEROIDS, PHYTIC ACID, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE.

*состојки од органско земјоделство

Дополнителни информации

Количина

7*2мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “EXPRESS LIFTING / АМПУЛИ ЗА ЛИЦЕ ЗА ПРОТИВ БРЧКИ И ЗАТЕГНУВАЊЕ – 7 x 2 МЛ.”