DERMA+ / СМИРУВАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ИРИТИРАНА КОЖА – 30 МЛ.

750,00 ден

  • СМИРУВАЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • РЕСВЕРАТРОЛ
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД МЕЧКИНО ГРОЗЈЕ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Заљубете се во вашата кожа по испробувањето на овој дерматолошки-одобрен, сертифициран, природен серум со смирувачка скандинавска брусница. Лесен, длабоко хидрирачки и смирувачки серум, кој овозможува олеснување на кожа под стрес. Хиалуронската киселина делува на намалување на неудобноста на кожата и ја зголемува виталната влажност. Ресвератрол – моќната молекула на брусницата, како и неутралните витамини Е и Ц, овозможуваат дејство кое ја задржува младоликоста. Кожата станува поотпорна на надворешните штетни влијанија.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа, се препорачува за кожа под стрес, сензитивна и иритирана кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат, оставете да делува 3 минути, па проследете со DERMA+ Calming Moisture Cream.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, COCONUT ALKANES, CETEARYL ALCOHOL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, SODIUM PCA, UNDECANE, SODIUM LEVULINATE, PROPANEDIOL, TRIDECANE, SODIUM ANISATE, CELLULOSE, XANTHAN GUM, AROMA, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), LACTIC ACID, MICA ( CI 77019 ), ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, VACCINIUM VITIS-IDAEA (LINGONBERRY) SEED OIL, SODIUM HYALURONATE, CI 77491 (IRON OXIDE), GLUCOSE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ALCOHOL, GLUCURONIC ACID, RHAMNOSE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “DERMA+ / СМИРУВАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ИРИТИРАНА КОЖА – 30 МЛ.”