DAILY RENEW / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА – 60 МЛ.

2.150,00 ден

  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ХРАНЕЊЕ
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • МАСЛО ОД КАЛИНКА
  • МАСЛО ОД АРГАН

2 на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

 

 

 

Хидратантна крема направена за обнова на нормална-сува кожа, мешавината од чисти органски масла во нашата Daily Renew крема помага длабиснки да се храни вашата кожа. Органското масло од арган ја смирува вашата кожа, додека хиалуронската киселина длабински пенетрира за да смири и хидрира. Оваа крема има деликатен мирис на ванила и кокос, од кои и двете се хиполаергени.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Хиалуронска киселина: Ниско-молекуларната хиалуронска киселина која што ја користиме пенетрира длабоко во кожата и има поефективни хидрирачки својства, задржувајќи до 1000х поголема количина на вода од сопствената тежина. Помага да се намалат брчки, да се подобри тонот на кожата и да се зголеми создавањето на колаген за да и помогне на кожата да изгледа посвежа.

Арганово масло: Со својата висока содржајност на витамин Е и масни киселини, аргановото масло помага да и се даде здрав сјај на кожата. Лесно се апсорбира, хидрира и помага да се подобри еластицитетот на кожата.

РЕЗУЛТАТИ:

  • 94% од потрошувачите се согласуваат дека нивната кожа ја чувствуваат темелно негувана.
  • 79% од потрошувачите се согласуваат дека забележале дека нивната кожа има помлад изглед.
  • 95% од потрошувачите се согласуваат дека нивната кожа ја чувствуваат позатегната.

*Внатрешни истражувања извршени на потрошувачи на Evolve Organic Beauty во 2020г.

32.00% состојки од органско потекло, 99.75% состојки од природно потекло

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER)*, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL*, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL*, CANDELILLA/JOJOBA/RICE BRAN POLYGLYCERYL-3 ESTERS, GLYCERYL STEARATE, PARFUM (NATURALLY DERIVED FRAGRANCE), PUNICA GRANATUM (POMEGRANATE) SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA (ARGAN) KERNEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE, CETEARYL GLUCOSIDE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, XANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, SODIUM ANISATE.

*Состојки од органско земјоделство **Направени од органски состојки

Дополнителни информации

Количина

60мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “DAILY RENEW / ХИДРАТАНТНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА – 60 МЛ.”