CUSTOM ACTIVES / КОНЦЕНТРАТ ЗА ЛИЦЕ СО ПРОВИТАМИН А ПРОТИВ БРЧКИ И ФИНИ ЛИНИИ – 17,5 МЛ.

920,00 ден

  • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  • ПРОТИВ БРЧКИ
  • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН
  • ЕКСТРАКТ ОД ДИВА КАПИНА
  • ЕКСТРАКТ ОД РУЗМАРИН

Нема на залиха

Спореди

Опис

Custom Actives е линија на природни сертифицирани, неверојатно богати козмецевтски активни адитиви, кои лесно се мешаат во вашите секојдневни креми за хидратација со цел да ги исполните вашите специфични потреби за нега на кожа.

Концентратот содржи растителен Провитамин А – природен, вегански извор на Ретинол, добиен од волчји трн, дива капина и офика. Формула која не содржи вода. Спакувано во заштитно стакло.

Овој производ е направен во фабриката на MÁDARA (Рига, Латвија), користејќи 100% еко-струја, која доаѓа од обновливи извори. Сите формули се одговорно развиени во нашите лаборатории, безбедни за кожата и биолошки разградливи, не содржат хемикалии и потенцијални загадувачи на околината.

Користиме совесни решенија за пакувања, безбедни за планетата, вклучувајќи пост-потрошувачка рециклирана пластика, рециклиран отпад од океанот и остатоци од шеќерна репка и дрвено производство. Нашето примарно пакување – туби и шишиња – 100% може да се рециклираат од 2006та година.

Индикации (наменето за): фини линии, брчки, кожа во стареење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Погодно за вашето лице и тело. Масирајте директно на проблематичните регии (пр. Фини линии и брчки), или помешајте 1-3 капки во секојдневната крема/масло за хидратација на лице или тело. Користете наутро и/или навечер. Прекинете ја употребата во случај на иритација. Само за надворешна употреба.

СОСТОЈКИ (INCI): HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA BUCKTHORN) FRUIT OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS (CLOUDBERRY) FRUIT EXTRACT, SOROUS AUCUPARIA (ROWAN) FRUIT EXTRACT, DECYL COCOATE, ISOAMYL LAURATE, UNDECANE, TRIDECANE, TOCOPHEROL (VITAMIN E) AROMA/FRAGRANCE, CAPSICUM ANNUUM (PAPRIKA) FRUIT EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, LIMONENE, LINALOOL”, EUGENOL**, CITRAL**

*состојки со органско земјоделство **од природни есенцијални масла

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “CUSTOM ACTIVES / КОНЦЕНТРАТ ЗА ЛИЦЕ СО ПРОВИТАМИН А ПРОТИВ БРЧКИ И ФИНИ ЛИНИИ – 17,5 МЛ.”