CREAMY CLEANSER / ALL-IN-1 НЕЖНА КРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 200 МЛ

1.285,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • КОКОСОВО МАСЛО
  • ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА
  • ПАНТЕНОЛ

Нема на залиха

Спореди

Опис

Супериорен секојдневен чистач за лице.

Ова е супериорниот секојдневен чистач за лице: супер нежен, pH балансиран, луксузно богат, кремав пенлив чистач кој веднаш ги отстранува секојдневните нечистотии и лесната шминка, без да ја отстрани есенцијалната влажност на кожата. Повеќенаменската формула е направена од мешавина на хранливи масла и хумектанти, комбинирано со нежни сурфектанти кои ефективно чистат, истовремено омекнувајќи и хидрирајќи ја кожата за тон со здрав изглед.

ШТО Е ОВОЈ ПРОИЗВОД?
Лесно пенлив, кремав секојдневен чистач.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

МЕШАВИНА НА НЕЖНИ СУРФАКТАНТИ: Нежна мешавина од сурфактанти кои не содржат сулфати, добро толерирани од сите типови на кожа.
ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА: Екстрактот од краставица е супер храна за кожата. Сокот е воглавно составен од протеини, липиди, витамин Ц, разновидни минерали и поседува хидрирачки и омекнувачки својства. Исто така има адстрингентен ефект и ја смирува кожата.
КОКОСОВО МАСЛО: Богато омекнувачко масло со одлични хранливи својства за кожата. Содржи витамин Е и протеини кои додаваат на хранливите својства.
ПРОВИТАМИН Б5: Пантенолот е есенцијална состојка за убава кожа. Има природни навлажнувачки, смирувачки, заздравувачки и регенерирачки својства.

–    Не содржи алкохол
–    Не содржи вештачки мириси
–    Вегански
–    Не содржи парабени
–    Cruelty free
–    Погоден за сите типови на кожа
–    Дерматолошки тестиран
–    Не-иритирачки
–    Некомедоген

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте мала количина (големина на лешник) со кружни движења на мокра кожа, потоа темелно исплакнете со млака вода и натапкајте со крпа. Избегнувајте директен контакт со очите. Доколку остварите контакт со очите, темелно исплакнете со вода.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER/EAU, SODIUM COCOAMPHOACETATE, GLYCERIN, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, SODIUM LAURYL GLUCOSE CARBOXYLATE, BEHENTRIMONIUM METHOSULFATE, COCOS CUCIFERA (COCONUT) OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PROPANEDIOL, UREA, STEARIC ACID, NIACINAMIDE (VITAMIN B3), CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, PANTHENOL (PROVITAMIN B5), TOCOPHEROL (VITAMIN E), ALLANTOIN, XANTHAN GUM, PHENOXYETHANOL, SODIUM PHYTATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LACTIC ACID, PARFUM/FRAGRANCE.
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “CREAMY CLEANSER / ALL-IN-1 НЕЖНА КРЕМА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 200 МЛ”