On Sale!

REVLON FULL COVER™ / ТЕЧНА ПУДРА (110-IVORY)

696,00 ден

  • Целосна мат покриеност
  • Без чувство на тежина
  • Трае и ден и ноќ

Нема на залиха

Спореди

Опис

ColorStay Full Cover

  • Формула отпорна на пот и топлина
  • Исфрлете ги сите поими за шминка од кои се размачкува целото лице – оваа лесна подлога целосно покрива и никогаш не се размачкува
  • Лесниот мат финиш продолжува непречено да дејствува и беспрекорно се вклопува
  • Се носи до 24 часа

КАКО СЕ КОРИСТИ?

  1. По навлажнување (клуч пред каква било подлога со целосна покривка), почекајте 5-10 минути
  2. Во дланката стиснете две топченца со големина на грашок
  3. Користејќи четка за подмачкување, со неколку точки шминка на врвот, почнете од центарот на лицето и измешајте нанадвор (сакате најмала количина на рабовите на лицето); нанесете таму каде што е потребно

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “REVLON FULL COVER™ / ТЕЧНА ПУДРА (110-IVORY)”