CBDEFEND / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ПРОТИВ ЕГЗЕМА И ПСОРИЈАЗА – 50 МЛ.

1.970,00 ден

  • СМИРУВАЊЕ
  • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  • МАСЛО ОД КАНАБИС
  • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН
  • МАСЛО ОД НЕВЕН

Нема на залиха

Спореди

Опис

Вратете ја вашата мазна кожа назад! Ова моќно решение за дерматитис, псоријаза и егзема е специфично дизајнирано за поддршка на закрепнувањето на иритирана и сува кожа, предизвикана од дерматитис, псоријаза и егзема. Целосноспектарното масло од коноп (CBD 5%) познато по своите антивоспалителни и микробни својства, нуди инстантно смирување, истовремено заштитувајќи ја кожата од надворешни фактори. Соодветно селектираните активни ботанички состојки ја поддржуваат површината со обложувачки слој од полисахариди, нежно обновуваат, ги хранат надворешните слоеви на кожата и пенетрираат длабоко во кожата за да ги хидрираат, обновуваат и регенерираат клетките. Содржи три потентни есенцијални масла кои се комплементарен додаток на оваа формула обезбедуваат смирувачки мирис и заздравувачки компоненти кои ја зајакнуваат ефективноста.

НАМЕНА: Контролира и смирува влошен дерматитис, псоријаза, егзема на целото тело.

РЕЗУЛТАТИ: Брзо дејствува, многу интензивна регенерација и хидратација на кожата, смирува иритирана и оштетена кожа.

ПРЕПОРАЧАНО ЗА: Сите типови на кожа.

Phyto-derma therapy линијата е наша највисокоефективна и брзо дејствувачка линија, создадена со употреба на најиновативните состојки од коноп за непосредна нега на иритирана, сува и проблематична кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете два пати дневно на засегнатите регии на кожата. Користете според потребата, најмалку 14 дена. Може да се користи регуларно во подолг период.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CANNABIS SATIVA (HEMP) SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, 5 % BULK EU HEMP SEED OIL INFUSED WITH HEMP BLEND, SQUALENE, CETEARYL OLIVATE, COCO-CAPRYLATE, SORBITAN OLIVATE, CALENDULA OFFICINALIS (MARIGOLD) EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEA BUCKTHORN) SEED OIL, CHAMOMILLA RECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA) LEAF JUICE POWDER, HELICHRYSUM ITALICUM (IMMORTELLE) FLOWER OIL, ALGIN, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, BENZOIC ACID, LIMONENE, LINALOOL.

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “CBDEFEND / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО ПРОТИВ ЕГЗЕМА И ПСОРИЈАЗА – 50 МЛ.”