BB NUDE / 5 ВО 1 ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 50 МЛ.

855,00 ден

  • МАТИФИЦИРАЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • МАСЛО ОД СЛИВА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ВОДА ОД ХАМАМЕЛИС

Нема на залиха

Спореди
SKU: 4751009823829 Categories: , , , ,

Опис

Завршете ја вашата рутина за нега со сјајна и убава покриеност! Оваа мат ББ крема со смирувачко масло од скандинавска слива, инстантно матифицира и ги прикрива знаците на линии, брчки и пори, за видливо помлада кожа. Природните минерални пигменти овозможуваат здрав сјај и прикриеност на несовршеностите. Хиалуронската киселина ја подобрува хидратацијата и ја измазнува текстурата на кожата, додека природните масла и шеа путерот ја хранат и заштитуваат од загуба на влажноста.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Во зависност од хидратацијата која сакате да ја постигнете, нанесете директно на чиста кожа, или врз вашите секојдневни производи за хидратација.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, ALCOHOL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH-HAZEL) LEAF WATER, DICAPRYLYL CARBONATE, GLYCERIN, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) FRUIT BUTTER, SILICA, CETEARYL GLUCOSIDE, CI 77492 (IRON OXIDE), PRUNUS DOMESTICA (PLUM) FRUIT EXTRACT, PRUNUS DOMESTICA (PLUM) SEED OIL, AROMA, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, CI 77491 (IRON OXIDE), MICA ( CI 77019 ), CI 77499 (IRON OXIDE), XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, VANILLIN, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL.

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BB NUDE / 5 ВО 1 ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА – 50 МЛ.”