PORE REFINING / МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 75 МЛ.

275,00 ден

 • ЧИСТЕЊЕ
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • БЕЛА (КАОЛИН) ГЛИНА
 • МАСЛО ОД РУЗМАРИН
 • ВОДА ОД НАНЕ

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Главни активни состојки – Каолин глина , Нане
 • Амбалажа – Алуминиум
 • Линија на производи – Pore Refining
 • Тип на производ – Маска за лице
 • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Чистење (Cleansing)
 • Сертификати – Vegan Society
 • Дополнителни активни состојки – Шеа путер , Масло од рузмарин , Волчји трн , Коњска детелина , Ментол
 • Земја на потекло – Естонија
 • Максимален рок на траење – 36 месеци
 • Брендови – Dr. Konopka’s

 

 

 

Оваа маска за лице го користи специјанлото органско хербално масло N54 на Др. Конопка и бела (каолин) глина за чистење на запушените пори, хранење и хидратација на кожата на лицето. Во комбинација со маслото од органски рузмарин и екстракт од органско нане, има ефект на балансирање и ја зголемува еластичноста на кожата.

Состојки од природно потекловегански производ сертифициран согласно со стандардот Vegan Society

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на суво и чисто лице, избегнувајќи ги очите и усните и оставете ја 15 минути. Исплакнете со многу вода. Да се користи 1-2 пати неделно.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, KAOLIN, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, MENTHOL, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, PARFUM.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

75мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PORE REFINING / МАСКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА – 75 МЛ.”