MINI / VITAMIN C ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 40 МЛ.

370,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  • ВИТАМИН Ц
  • ЦИНК
  • ПХА КИСЕЛИНИ

Нема на залиха

Спореди

Опис

CE N’EST PAS MAGIQUE, C’EST SCIENTIFIQUE ! (Не е магија, наука е!)

Една единствена рутина со 3 дејства: чистење, отстранување на шминка и ексфолијација. Секојдневен ефект на „нова кожа“.

– единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
– производи формулирани од доктори
– погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
– произведени во Франција
– вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА EXPRESS RADIANT CLEANSING FOAM

Под микроскоп вашата кожа изгледа многу поразлично од она што би очекувале. Претставува пејзаж од долини, пукнатини, па дури и планини!

Да се измазни овој „живописен пејзаж“ и да добие нормална текстура на кожата е навистина тешко. Novexpert нуди оригинално решение во форма на дневен ексфолирачки третман. Една рутина со 3 дејства: отстранување на шминката, чистење и измазнување на кожата за точно 20 секунди.

По третманот, текстурата на кожата е рафинирана и целосно трансформирана, како да е откриен еден посветол, посјаен тен. Ефектот „нова кожа“ се добива без ниту една абразивна состојка. Но, користењето на воздушестата пена со вода од портокал и природен мирис на цитрусно овошје и кајсија не е без ризик – ризик од зависност!

Бројка – 20

20 секунди е времето кое им е потребно на нежните ексфолирачки агенси на оваа пена да делуваат. Потоа имате уште 10 секунди за нежна масажа и плакнење.

РЕЗУЛТАТИ:

ПРОЧИСТЕНИ ПОРИ*

100% од волонтерите си ги забележале своите пори како прочистени по 28 дена употреба.

ПОСВЕТОЛ ТЕН*

100% од волонтерите си го забележале својот тен како посветол по 28 дена употреба.
*Тест спроведен од независна лабораторија – Тест на корисници – 22 волонтери. % на задоволство по 28 дена употреба. Две нанесувања дневно.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на навлажнето лице.  Оставете ја 20 секунди да делува, потоа масирајте 10 секунди, исплакнете и исушете го лицето. Чистење еднаш дневно, по можност навечер е доволно. Исто така е идеална како превентивен третман за поткожни влакна на брадата кај мажите.

ШТО ДРУГО?

RADIANT COMPLEXION: нанесување на оваа пена, проследено со детокс маската од линијата Magnesium и потоа плакнење со студена вода. 10-минутен третман, кој ви дава изедначен тен, како и свежа, чиста и мека кожа.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER)°, GLYCERIN°, COCO-GLUCOSIDE°, DECYL GLUCOSIDE°, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE°, GLUCONOLACTONE°, CITRIC ACID°, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE°, PARFUM (FRAGRANCE)°, ASCORBYL GLUCOSIDE°, ZINC PCA°, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT WATER*°, GLYCERYL CAPRYLATE°, SODIUM COCOYL GLUTAMATE°, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*°, PCA ETHYL COCOYL ARGINATE°, PHYTIC ACID°, CARICA PAPAYA (PAPAYA) FRUIT EXTRACT°.

*состојки од органско потекло
°100% состојки од природно потекло
20.6% состојки од органско потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот ECOCERT

Листата на состојки употребена во композицијата на производите од брендот Novexpert редовно се ажурираат. Пред да почнете со употреба на производ од овој бренд, ве молиме прочитајте ја листата на состојки на неговото пакување, за да се осигурате дека состојките се погодни за ваша лична употреба.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “MINI / VITAMIN C ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 40 МЛ.”