LAB BIOME / СМИРУВАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

595,00 ден

  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • ХИДРАТАЦИЈА
  • ЕКСТРАКТ ОД ЖАЛФИЈА
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  • ПАНТЕНОЛ

2 на залиха

Спореди

Опис

Овој нежен воден серум напаравен со концентрирана формула лесно се апсорбира во кожата и непосредно прави таа да се чувствува помеко и збогатено.

Biome база

Уникатни постбиотски активни состојки, ферментирани екстракти од северна дива капина и дива малина кои му помагаат на микробиомот на кожата. Тие ја зголемуваат отпорноста на вашата кожа на урбаниот начин на живот, го подобруваат нејзиниот сјај и регенерација, ја одржуваат здрава и и помагаат да го задржи природниот младешки изглед.

Алое вера гел – вистински супер-херој за навлажнување на кожата.

Пантенол (провитамин Б5) – одличен за обнова на кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и навечер нанесете мала количина на чисто и суво лице. Проследете со Biome крема.

СОСТОЈКИ: AQUA WITH INFUSIONS OF SEDUM KAMTSCHATICUM FERMENT FILTRATE (KAMCHATKA SEDUM FLORAL ENZYMES), CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT* (MARIGOLD EXTRACT), MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACT* (ALTAI MINT EXTRACT), SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT* (SAGE EXTRACT), ACHILLEA ASIATICA EXTRACTʷʰ ( YARROW EXTRACT), THYMUS SERPILLUM EXTRACTʷʰ (THYME EXTRACT), GLYCERIN, PANTHENOL (PROVITAMIN B5), SODIUM HYALURONATE (HYALURONIC ACID), ALLANTOIN, XANTHAN GUM, SUCROSE LAURATE, SUCROSE DILAURATE, SUCROSE TRILAURATE, SORBITOL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, HEXYL CINNAMAL, CITRONELLOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки,ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир,ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “LAB BIOME / СМИРУВАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.”