GLOWING / ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 – 30 МЛ.

1.730,00 ден

  • ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ
  • СЈАЈНОСТ
  • СКВАЛАН
  • НИАЦИНАМИД
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

3 на залиха

Спореди

Опис

Херојот на летото.

Оваа иновативна СПФ30 формула која е безбедна за гребените, богата со антиоксиданти, нуди максимална УВА+УВБ заштита и ја остава кожата нахранета и мека, истовремено обезбедувајќи бисерен финиш кој ја остава кожата прозрачна со непосреден сјај. Со некомедогена формула која содржи состојки најпрвин важни за нега на лицето како ниацинамид, хиалуронска киселина и маслинов сквалан, оваа есенцијалност за во текот на целата година нема да ги запушува порите ниту пак да остава бели траги. Лесниот топол beige лосион остава прекрасен сјај кој може да се користи самостојно но и под шминка. Овој производ не е само за заштита од сонце – тој е и нега за лице.

ШТО Е ОВОЈ ПРОИЗВОД?
Секојдневна заштита од сонце со бисерен финиш.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

МАСЛИНОВ СКВАЛАН: Нашиот квалитетен сквалан е лесно, multi-tasking масло, со високи перформанси, мега-навлажнувачко кое непосредно хидрира, измазнува фини линиии и ја затвора есенцијалната влажност во кожата. Одржливо добиено  од маслинка, па е веганско и cruelty free.
НИАЦИНАМИД: Биолошки активна форма на витамин Б3 која има голем број придобивки кога станува збор за производи за нега на кожа. Помага да се елиминира создавањето на темни дамки и нееднаков тон на кожата, намалува фини линии и брчки како и црвенила, иритации и сувост.
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА: Ниско-молекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабоко во слоевите на кожата и обезбедува долготрајна хидратација, зголемувајќи го волуменот на клетките за да го олесни затегнувачкиот и lifting ефектот.
ФЕРУЛИЧНА КИСЕЛИНА: Природно ја има во листовите и семките од многу растенија. Феруличната киселина е неверојатно потентен антиоксидант и, кога се нанесува површински ги неутрализира штетните слободни радикали. Дополнително, докажано е дека делува синергетски со други антиоксиданти како витамин Е, со што ги зајакнува и продолжува нивните фотозаштитни својства.
ВИТАМИН Е: витаминот Е е затоа автоматски вклучен во голем број производи од SkinDivision. Тој има антиоксидантни својства. Ова ги заштитува и производот и кожата.

–    Идеално за сите типови на кожа
–    Не содржи алкохол
–    Вегански
–    Не содржи мириси
–    Не содржи парабени
–    Cruelty-free
–    Некомедоген

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете еднакво како последен чекор од вашата рутина за нега на лице, значи пред пудра и после серум и крема за хидратација. Нанесете 15 минути пред изложување на сонце и повторете го нанесувањето по 80 минути доколку пливате или се потите, или барем на секои 2 саати. Избегнувајте го пределот околу очите.

СОСТОЈКИ (INCI): WATER/AQUA/EAU, C12-15 ALKYL BENZOATE, HOMOSALATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE (OCTISALATE), GLYCERIN, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE (AVOBENZONE), SQUALANE (OLIVE-DERIVED), NIACINAMIDE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, PROPYLENE CARBONATE, PROPANEDIOL, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GYLCOL, GLYCERYL STEARATE, BISMUTH OXYCHLORIDE, CETEARYL ALCOHOL, SODIUM HYALURONATE, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, MICA, FERULIC ACID, TOCOPHEROL (VITAMIN E), SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, TIN OXIDE, IRON OXIDES, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, SODIUM PHYTATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN.
Повремено нашите формули се менуваат како резултат на нашата посветеност кон иновација. Затоа, листата со состојки прикажана овде, може да се разликува од амбалажата на производот во зависност од времето и регионот на купување.

Дополнителни информации

Количина

30мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “GLOWING / ПИГМЕНТИРАНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СО SPF30 – 30 МЛ.”