DERMO EXPERT / КРЕМА ПРОТИВ АКНИ – 50 МЛ.

1.360,00 ден

  • НОРМАЛИЗИРАЊЕ
  • МАТ ЕФЕКТ
  • АЗЕЛАИЧНА КИСЕЛИНА
  • TRIKENOL™
  • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Главни активни состојки – Азелаична киселина
  • Тип на производ – Крема за лице
  • Дејство / Ефект – Смирување (Soothing/Calming) , Нормализирање (Normalization) , Мат ефект (Matt effect)
  • Дополнителни активни состојки – Масло од авокадо , Хиалуронска киселина , Trikenol™ , Rona Care® Tiliroside , Rice Silk®

Специјализирана дермо-козметика создадена за нега на мрсна кожа со нечистотии и дисколорации. Содржи активна азелаична киселина обвиена во липозомска обвивка. Има широка палета на ефекти и намени: ја чисти и нормализира кожата, го регулира процесот на ексфолиација, ги смирува иритациите итн. Комплексната структура со пробиотичен ефект го враќа балансот на кожата, додека хидратантните состојки овожмуваат адекватно ниво на хидратација. Повеќекратните ефекти на оваа крема се комплементираат на состојката Rice Silk®, која има матирачки ефект и го апсорбира суфицитот на себум. Благодарение на лесната формула, кремата бргу се впива во кожата. Овој производ е погоден и препорачлив за користење секое време од годината.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

– AzelaSphera 10.0™  (азелаична киселина) нормализира, чисти, ја осветлува кожата

– Trikenol™  (Масло, од чајно дрво и бела врба) има пробиотични својства, го враќа балансот на кожата

– Rona Care® Tiliroside – ја зајакнува заштитната бариера на сензитивната кожа

– Хиалуронска киселина – хидрира, омекнува

– Масло од Авокадо – го нормализира липидниот слој, регенерира

– Rice Silk® – го апсорбира себумот, овозможува мат ефект

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и навечер, нанесете мала количина од кремата на чиста кожа и нежно масирајте.

 

АЗЕЛАИЧНА КИСЕЛИНА (FMLT AzelaSphera 10.0™), обвиена во липозомска обвивка, подразбира постепена и долготрајна употреба; овозможува оптимални, мали дози за нанесување, кои делуваат 12 часа. Успешно се употребува против акните, како и за осетлива кожа и за купероза. Исклучително е ефикасна и безбедна истовремено. Останува подеднакво активна и ефективна, дури и при долгорочно користење. Азелаичната киселина го регулира процесот на ексфолиација, производство на себум, ја прочистува кожата и делува превентивно. Исто така го намалува бројот на црнки и ги намалува и смирува иритациите. При редовна употреба, се зголемува нивото на хидратација, додека истовремено се стимулира создавањето на колаген и еластин во кожата. Азелаичната киселина воопшто не ја иритира кожата, ниту пак ја прави осетлива од УВ зрачењето. Овој производ е погоден и препорачлив за користење секое време од годината.

СОСТОЈКИ (INCI): WATER, GLYCERIN, STEARIC ACID, CETEARYL ALCOHOL, DICETYL PHOSPHATE, CETETH-10 PHOSPHATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TALC, ORYZA SATIVA (RICE) HULL POWDER, SODIUM HYALURONATE, ETHYLHEXYL STEARATE, SODIUM HYALURONATE CROSS-POLYMER, POLYGLYCERYL-4 DIISOSTEARATE/POLYHYDROXYSTEARATE/SEBACATE, SODIUM ISOSTEARATE, ALCOHOL, AZELAIC ACID, PHYTOSTEROLS, LECITHIN, METHYLPROPANEDIOL, POLYSORBATE 80, SALICYLIC ACID, LEPTOSPERMONE, ISOLEPTOSPERMONE, FLAVESONE, SALIX ALBA (WILLOW) BARK EXTRACT, TOCOPHERYL ACATATE, SORBITOL, TILIROSIDE, SODIUM POLYACRYLATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, ALLANTOIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, POTASSIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, 2-(4-TERT-BUTYLBENZYL)PROPIONALDEHYDE (LILIAL), HEXYL CINNAMALDEHYDE, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, LIMONENE, ISOEUGENOL, CITRAL.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “DERMO EXPERT / КРЕМА ПРОТИВ АКНИ – 50 МЛ.”