BRAZILIAN COFFEE / ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД КАФЕ И ШЕЌЕР – 250 МЛ.

325,00 ден

  • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  • ОМЕКНУВАЊЕ
  • ШЕА ПУТЕР
  • ЕКСТРАКТ ОД КАФЕ
  • ПРИРОДЕН ШЕЌЕР

Нема на залиха

Спореди

Опис

  • Сертификати – BDIH COSMOS NATURAL
  • Брендови – Organic Shop

 

 

 

Исклучителен пилинг за тело, од органско масло од кафе и природен шеќер, кој ја прави кожата мека и нежна, но и дава и нежна, префинета арома.

99,54% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно стандардот COSMOS NATURAL

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со кружни движења 2-3 минути, потоа темелно исплакнете. Користете два до три пати неделно за најдобри резултати.

СОСТОЈКИ (INCI): SUCROSE, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COFFEE ARABICA SEED OIL*, AQUA, PARFUM, CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Дополнителни информации

Количина

250мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BRAZILIAN COFFEE / ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ОД КАФЕ И ШЕЌЕР – 250 МЛ.”