BERËZA SIBERICA / ЧИСТАЧ НА ПОРИ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – 145 МЛ.

415,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ПРОТИВ АКНИ И ФЛЕКИ
  • ЕКСТРАКТ ОД БРЕЗА
  • НИАЦИНАМИД
  • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој високо-ефективен чистач за намалување на порите ќе помогне да се отстрани вишокот себум и нечистотија, додека нежно смирува и минимизира воспаленија од акни, оставајќи ја вашата кожата хидрирана и pH балансирана. Содржи млечна киселина за третирање на црнки и флеки. Ниацинамидот помага да се зајакнат водните бариери на кожата, регулирајќи го нејзиниот баланс.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, PANTHENOL, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, LACTIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACTʷʰ, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 42051.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “BERËZA SIBERICA / ЧИСТАЧ НА ПОРИ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – 145 МЛ.”