NOURISHING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА – 50 МЛ.

370,00 ден

 • ХРАНЕЊЕ
 • ХИДРАТАЦИЈА
 • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН
 • ШЕА ПУТЕР
 • СЕМЕ ОД ‘РЖ

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Главни активни состојки – Масло од волчји трн
 • Амбалажа – Тврда пластика
 • Линија на производи – Nourishing
 • Тип на производ – Крема за лице
 • Дејство / Ефект – Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing)
 • Сертификати – Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
 • Дополнителни активни состојки – Шеа путер , Коњска детелина , Масло од ленено семе , Семе од ‘рж , Масло од амарант , Масло од кедар
 • Земја на потекло – Естонија
 • Максимален рок на траење – 36 месеци
 • Брендови – Dr. Konopka’s

 

 

 

Хранлива крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена е со витамини и полинезаситени масни киселини, кои играат клучна улога во хранењето и обновата на кожата. Комбинирано со органски волчји трн, ја спречува загубата на вода на кожата преку зајакнување на нејзините заштитни слоеви и ја прави кожата мека и нежна.

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте сѐ до целосно впивање.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, OCTYLDODECANOL, GLYCERIN, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, CITRAL, EUGENOL, HEXYL CINNAMAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Дополнителни информации

Количина

50мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “NOURISHING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И СУВА КОЖА – 50 МЛ.”