SENSITIV / МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 125 МЛ.

590,00 ден

  • ЧИСТЕЊЕ
  • ЗАШТИТА
  • ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА
  • \ШЕА ПУТЕР
  • ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС

Нема на залиха

Спореди

Опис

Нежен чистач од природата

  • нежно отстранува шминка од лицето и очите
  • ја остава кожата мека и негувана
  • за лице и околу очи

GREEN HYDRO KOMPLEX: Истражувачкиот тим на Lavera разви нежна формула која содржи композиција од ексклузивни активни состојки, базирани на органскo алое вера, овозможувајќи интензивна хидратација и штитејќи ја кожата од сушење.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, на вашето лице, врат и деколте. Потоа отстранете со млака вода. За околочната област, користете малку млеко за чистење на влажна вата и нежно отстранете ја шминката на очите.

СОСТОЈКИ (INCI):WATER (AQUA), GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ALCOHOL* DENAT., COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL*, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, MYRISTYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT*, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, XANTHAN GUM, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL*, XYLITYLGLUCOSIDE, ANHYDROXYLITOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, XYLITOL, ASCORBYL PALMITATE, GLYCERYL CAPRYLATE, FRAGRANCE (PARFUM)**, LIMONENE**, LINALOOL**, CITRONELLOL**, GERANIOL**, CITRAL**, BENZYL SALICYLATE**.

*состојки од органско потекло ** природни есенцијални масла

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “SENSITIV / МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 125 МЛ.”