On Sale!

REVLON COLOR SILK BEAUTIFUL COLOR™ / БОЈА ЗА КОСА БЕЗ АМОНИЈАК (45)

385,00 ден

Трајна боја за коса без амонијак, 100% ја покрива седата коса

Нема на залиха

Спореди

Опис

Нова формула, која не капе и е лесна за употреба во домашни услови. ColorSilk Beautiful Color™ е бренд број 1 во САД*. Бојата за коса без амонијак обезбедува 100% покриеност на седата коса и дава сјај на Вашата коса, а бојата ќе Ви биде исто како од фризерски салон. Постигнете богата, долготрајна боја на коса дома! Косата останува свиленкаста, сјајна, здрава и во подобра состојба отколку пред да ја обоите после секое фарбање. Revlon’s 3D Color Gel Technology™ обезбедува природен изглед, мулти-тонирана боја од корен до врв, обезбедувајќи дефиниција.

КАКО СЕ КОРИСТИ?

Чекор 1 Мешајте: истурете боја без амонијак во шише за развивање крем. Протресете додека смесата целосно не се соедини.

Чекор 2 Нанесете: Поделете ја косата на 4 еднакви делови. Нанесете ја смесата во областа на коренот при секоја разделба. Не втривајте во скалпот.

Чекор 3 Оставете ја косата да : Оставете ја смесата на косата вкупно 25 минути. За отпорна седа коса, оставете да делува дополнителни 10 минути. За русокоси нијанси, додадете дополнителни 20 минути на вкупното време на обработка.

Чекор 4 Исплакнете: додадете малку топла вода на косата и нежно масирајте ја смесата со боја низ косата. Исплакнете ја косата целосно.

Чекор 5 Кондиционирање: нанесете го ултра-хидрантниот крем регенератор по нанесување боја. Оставете да делува 3 минути и потоа исплакнете со топла вода.

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “REVLON COLOR SILK BEAUTIFUL COLOR™ / БОЈА ЗА КОСА БЕЗ АМОНИЈАК (45)”