On Sale!

PRECIOUS ARGAN REPAIR HAIR MASK/ МАСКА ЗА ОШТЕТЕНА КОСА СО МАСЛО ОД АРГАН 250МЛ

299,00 ден

Маска за сува и оштетена коса која не содржи алкохол или конзерванси кои ослободуваат формалдехид, со мистичен марокански парфем за луксузна нега на коса

Нема на залиха

Спореди

Опис

Маската Precious Argan Repair ја храни и регенерира вашата коса и и дава луксузен изглед. Со скапоценото природно масло од арган во исклучителна комбинација со пептиди, амино киселини и одлични хидратантни состојки, богатп ја храни оштетената и сува коса и коса со испукани врвови. Маската Precious Argan Repair е миризлива со мистичен марокански парфем кој ја обвива косата со заводлив ориентален мирис. Не содржи алкохоли и конзерванси кои ослободуваат формалдехид.

КАКО СЕ КОРИСТИ?

Нанесете на измиена коса и по 3-5 минути темелно исплакнете.

 

СОСТАВ:

AQUA, CETEARYL ALCOHOL, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, DICOCOYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, PROPYLENE GLYCOL, CETEARETH-20, GLYCERIN, SILICONE QUATERNIUM-17, LAURETH-9, CITRIC ACID, POLYQUATERNIUM -37, PARAFFINUM LIQUIDUM, PPG –1 TRIDECETH –6, PARFUM, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, POTASSIUM SORBATE, TOCOPHEROL, SACCHARIDE ISOMERATE, HYDROLYZED CERATONIA SILIQUA SEED EXTRACT, ZEA MAYS STARCH, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, POLYQUATERNIUM-7, HEXYL CINNAMAL, COUMARIN, LINALOOL, LIMONENE

Дополнителни информации

Количина

250мл

Reviews

Сè уште нема оценки.

Бидете први “PRECIOUS ARGAN REPAIR HAIR MASK/ МАСКА ЗА ОШТЕТЕНА КОСА СО МАСЛО ОД АРГАН 250МЛ”